koza
Dania główne,  Dania szybkie,  no waste,  Przekąski

Koza na łóżku…

   

  Koza na łóżku z sałaty

  czyli…

  Chèvre sur lit de salade… 

  – kiedy mieszkałem we Francji  słysząc to sformułowanie poważnie zastanawiałem się czy to kolejny libertyński pomysł braci Francuzów i czy ja na pewno chcę wiedzieć o co chodzi…    Szczególnie jak to słyszałem w kontekście przymiotnika ” choud”  czyli  po naszemu jakoś tak wychodzi , że ta koza  na łóżku jest gorąca…   

    Ale pojąwszy w czym rzecz  odetchnąłem.  Taka ( częsta) pozycja w ichniejszych restauracyjnych menu  nieco mnie na początku zadziwiała, a później się w niej się w niej rozsmakowałem.  Chodzi mianowicie nie o to, co już sobie zdążyliście pomyśleć,  tylko o całkiem przyzwoitą przystawkę ( dla mnie może śmiało stanowić główne danie ).

  Czyli  porządna sałata skropiona  sosem vinaigrette , a na niej znajduje się kozi ser dojrzewający  – a jeśli koza ma być gorąca to prosto z piekarnika . 

  grzanki z kozim serem
  grzanki z kozim serem

  Moja ulubiona wersja to grzanki ( przy okazji wykorzystuję stary chleb- no waste!)  z owym kozim serem ( taki najczęściej  w kształcie walca) majestatycznie rozłożone na roszponce , sałacie z młodych liści szpinaku lub innej Waszej ulubionej lub akurat dostępnej sałacie.

  Grunt, żeby ją skropić ( nie podlewać, nie urośnie )  sosikiem, a potem umieścić na niej sedno dania.

  grzanki z kozim serem
  grzanki z kozim serem

   

  Ingredients

  • Preparation: 2 min
  • Ready in: 2 min

  Instructions

  1. Rozgrzać piekarnik do 220 stopni Na pokrojonych kawałkach chleba umieścić ok. półcentymetrowe plastry koziego sera. posypać tymiankiem , pieprzem, polać odrobiną miodu. Skropić oliwą. .
  2. Około5 min zapiekać - w tym czasie umytą i wysuszoną wcześniej sałatę rozłożyć na talerzu lub osobistych talerzykach
  3. skropić sałatę sosem vinaigrrette
  4. Rozłożyć upieczone grzanki na sałacie i...Bon Apètit !

  Odsłony: 22145

  Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  Rate this recipe

  NederlandsEnglishFrançaisPolski